دایره المعارف اسلام پدیا » نامه امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) به عثمان بن سعيد عمری
منوی اصلی

نامه امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) به عثمان بن سعید عمری

تاریخ: ۲۵ آذر ۱۳۹۸ در باب: بزرگان, تاریخ بزرگان, تاریخ شخصیت ها

پس از شهادت امام حسن عسکری (علیه السلام)، برخی خواستند برادر امام عسکری (علیه السلام) یعنی جعفر را به عنوان جانشین معرفی کنند که امام زمان (عجّل اللَّه تعالى فرجه الشریف)، نامه‌ای را در جواب عثمان بن سعید و فرزندش محمد، جهت روشنگری مردم نوشت.

متن نامه‏اى که امام زمان (عجّل اللَّه تعالى فرجه الشریف) براى عثمان بن سعید عمرى و پسرش نوشت به این شرح است: «خداوند شما را براى اطاعتش موفق بدارد، آن چه را که ذکر کرده بودید به ما رسید که میثمى خبر مختار را به شما داده که او با هر کس برخورد مى‏کند به گفتگو برخاسته و مى‏گوید: جانشینى به جز «جعفر بن على» وجود ندارد و جعفر را تصدیق مى‏کند، و من از نابینایى بعد از بینایى و بصیرت، به خدا پناه مى‏برم که چگونه در فتنه سقوط مى‏کنند. آیا نمى‏دانند که زمین خالى از حجّت خدا نمى‏شود؟ آیا نمى‏بینند پشت سر هم آمدن امامانشان را بعد از پیامبرشان، تا برسد به امام قبلى؛ یعنی امام حسن عسکرى‏ (علیه السّلام)، سپس او به وصى خودش (که خدا او را تا زمان معیّنى مخفى مى‏دارد) وصیت کرد. پس باید تبعیّت هواى نفس را کنار بگذارند و چیزى را که از آنها پوشیده است جستجو نکنند تا به گناه آلوده نشوند، پس بایستى از ما بر همین مجمل بدون تفسیر اکتفا کنند».[۱]

[۱]. راوندی، قطب الدین، الخرائج و الجرائح، محقق/ مصحح: مؤسسه الإمام المهدى (علیه السلام)‏، ج ‏۳، ص ۱۱۰۹‏.
کلیدواژه ها: ,


۲ نظرات برای “نامه امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) به عثمان بن سعید عمری”
  1. سلام.واقعا وبسایت خوبی دارید

  2. با سلام و احترام
    از این که ما را مورد لطفتان قرار دادید سپاسگزاریم ان شاءالله با ارائه مطالب بهتر بتوانیم رضایت بیشتری برای شما فراهم نماییم.

ثبت نظر


2 + 1 =