دایره المعارف اسلام پدیا » جنایات سفیانی پس از خروج
منوی اصلی

جنایات سفیانی پس از خروج

تاریخ: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ در باب: تاریخ, تاریخ شخصیت ها

در آخرالزمان آشوبى به وجود مى‏آید که مردم سرگرم کشمکش و اختلافات خود می‌شوند، در این زمان سفیانی خروج می‌کند و بر آنها حمله می‌برد و وارد دمشق مى‏شود و لشگریانی به شرق و مدینه می‌فرستد. لشگر اول پس از قتل و غارت و تجاوز، به کوفه وارد می‌شوند و اطراف آن را ویران می‌سازند سپس به شام مى‏روند.

در آن وقت لشکرى با پرچم هدایت، تمامی لشگر سفیانى را به قتل می‌رسانند و اسیران و آن‌چه را به غارت برده‏اند را از آنها پس می‌گیرند.

لشکر دوم پس از ورود به مدینه سه شبانه روز دست به تاراج می‌زنند، سپس به سوی مکه حرکت می‌کنند، وقتى به سرزمین «بیداء» رسیدند، خداوند آنها را در آن زمین فرو می‌برد.

طبرسى می‌گوید: از حذیفه بن الیمان روایت شده است: پیامبر (صلّى اللَّه علیه و آله) از آشوبى که میان مردم شرق و غرب پدید مى‏آید سخن به میان آورد و فرمود: در اثنائى که آنها سرگرم کشمکش و دعوا هستند، سفیانى از یابس بر آنها حمله می‌برد تا آن‌که وارد دمشق مى‏شود، آن‌گاه دو لشکر فراهم نموده یکى را به شرق و دیگرى را به مدینه می‌فرستد. چون لشکر اول به زمین «بابل» می‌رسند، بیش از سه هزار نفر را به قتل می‌رسانند و بیش از صد زن را مورد تجاوز قرار می‌دهند و سیصد جوان رشید از بنى عباس را می‌کشند. سپس مانند سیل به کوفه وارد شده، حوالى آن را ویران می‌سازند، سپس از آنجا بیرون آمده روى به شام مى‏آورند.

در آن وقت لشکرى با پرچم هدایت بیرون آمده لشکر سفیانى را دنبال می‌کنند تا به آنها رسیده، تمام آنها را به قتل می‌رسانندطورى که یک نفر از آنها را باقى نمی‌گذارند که خبرى از آنها ببرد! و اسیران و آن‌چه را به غارت برده‏اند، از آنها می‌گیرند.

سپس لشکر دوم به مدینه آمده سه شبانه روز دست به تاراج می‌زنند، آن‌گاه روى به مکه مى‏آورند. وقتى به سرزمین «بیداء» رسیدند، خداوند جبرئیل را می‌فرستد و می‌فرماید: برو و آنها را نابود گردان! جبرئیل هم با پاى خود ضربتى به زمین می‌زند و با آن ضربت خداوند آنها را در زمین فرو می‌برد و جز دو نفر از قبیله جهینه کسى از آنها باقى نمی‌ماند.[۱]

[۱] . مجلسی، محمد باقر، بحارالانوار، ص ۱۸۶٫
کلیدواژه ها: ,ثبت نظر


4 + = 11