دایره المعارف اسلام پدیا » لواط با برادر همسر قبل از ازدواج
منوی اصلی

لواط با برادر همسر قبل از ازدواج

تاریخ: ۰۱ دی ۱۳۹۰ در باب: لواط

با توجه به این که لواط یکی از گناهان کبیره است عقوبت هایی را به دنبال دارد از جمله عقوبت های لواط حرمت ازدواج است، حضرت امام خمینی(ره) در این باره فرموده اند: “اگر کسی با مردی لواط کند و لو این که مقداری از حشفه[۱] داخل شود، مادر لواط داده و مادر بزرگش و هر چه بالاتر رود‏، و دختر لواط داده و دختر دخترش و هر چه پائین تر رود و خواهرش، بر فاعل حرام می شوند اگر چه لواط کننده و لواط دهنده بالغ[۲] نباشند اما مادر و دختر و خواهر فاعل بر مفعول حرام نمی شود.[۳] بله اگر گمان کند که دخول شده، یا شک کند که دخول شده یا نه، بر او حرام نمى‏شوند.

همه مراجع تقلید در این مسأله یک نظر دارند و از نظر شرع مقدس هیچ راهی برای جواز و صحت چنین ازدواجی وجود ندارد و این عمل شنیع باعث حرمت ابدى می شود.[۴][۱]. ختنه گاه.

[۲]. آنچه نقل شد نظر امام خمینی (ره) بود اما بعضی از مراجع دیگر می فرمایند:

مکارم: اگر لواط کننده نابالغ باشد حرام نمى‏شود، صافى، تبریزى: بنا بر احتیاط بر لواط کننده در صورتى که بالغ بوده حرام است.

فاضل: اگر شخص بالغى با پسر نابالغى لواط کند، با احراز تحقّق دخول؛ مادر، خواهر و دختر پسر بر او حرام مى‏شود ولى اگر فاعل نابالغ باشد یا شک کند که بالغ بوده بر او حرام نمى‏شود و چنانچه هر دو بالغ باشند، بنا بر احتیاط بر او حرام مى‏شود.

سیستانى: مسأله مادر و خواهر و دختر پسرى که لواط داده، بر لواط کننده در صورتى که بالغ بوده حرام مى‏شود، هر چند کمتر از ختنه‏گاه داخل شود.

[۳]. موسوى خمینى، سید روح اللّٰه، تحریر الوسیله، ترجمه، اسلامى، على‌، ، ج‏۳، م ۲۴، ص ۵۰۳،دفتر انتشارات اسلامى وابسته به جامعه مدرسین حوزه علمیه قم‌، سال ۱۴۲۵ هـ ق‌.

[۴]. تحریر الوسیله، ج ۲، ص ۲۸۱، م ۲۴٫
کلیدواژه ها: , , , ,ثبت نظر


2 + 4 =