دایره المعارف اسلام پدیا » آموزش زناشویی با فیلم
منوی اصلی

آموزش زناشویی با فیلم

تاریخ: ۳۰ تیر ۱۳۹۰ در باب: فیلم و سینما

عمل زناشویی، همبستری دو زوجی است که با یک دیگر پیمان زناشویی بسته و زندگی مشترک خود را شروع می کنند. این عمل بسیار مهم و مبارک بوده و تأثیر زیادی در زندگی زوجین دارد به همین دلیل لازم است که آداب آن طبق سنت اسلامی و آن چه در روایات و کتب اسلامی ذکر شده است انجام شود و از هر گونه گناه و نافرمانی خالق مهربان برای انجام این عمل خودداری شود ازجمله دیدن فیلم های مستهجن به بهانه آموزش این اعمال که در بسیاری از موارد از دام هایی است که شیاطین برای انحراف اشخاص و خانواده ها گسترده اند.

مقام معظم رهبری در پاسخ به این سؤال که: دیدن فیلم هایى که راه صحیح نزدیکى با زن باردار را آموزش مى‏دهند، براى مردان متأهل، با توجه به این که باعث به حرام افتادن آنان نمى‏شود، چه حکمى دارد؟ فرموده اند:”دیدن این فیلم‏ها که همیشه با نگاه شهوت برانگیز همراه است، جایز نیست.”[۱]

هم چنین در پاسخ به این سؤال که: “آیا دیدن فیلم هاى شهوت‏انگیز براى فرد متأهل جایز است؟ فرموده اند: “اگر دیدن آنها به قصد تحریک شهوت باشد و یا موجب تحریک آن شود، جایز نیست.[۲]

بنابر این دیدن چنین فیلم هایی حتی اگر جهت یادگیری اعمال شب زفاف بوده و شخص با دیدن آن به گناه هم نمی افتد باز هم جایز نیست به خاطر آن که دیدن این فیلم‏ها همیشه با نگاه شهوت برانگیز همراه بوده و لذا جایز نمی باشد.

مگر برای معلولان فکری و کسانی که از نظر عقلی و جسمی عقب افتاده اند و فقط از این راه می توانند با مسائل آشنا شوند.

برای افزایش اطلاعات مورد نیاز به کتاب های:

۱٫ ازدواج در اسلام، تألیف آیت الله مشکینی

۲٫ ازدواج در اسلام، دکتر پاک نژاد

۳٫ ازدواج در اسلام، آیت الله امینی

مراجعه شود.

و در صورت نیاز به سایت هایی که به صورت علمی به آموزش مسائل جنسی اقدام و از ایجاد فضای تحریک آمیز جنسی که غالبا با تصاویر و فیلم و… محقق می شود، پرهیز کرده اند، مراجعه فرمایید.

برای آگاهی بیشتر مراجعه شود به:

  1. نمایه: حکم افزایش میل جنسی با دیدن فیلم های مبتذل، سؤال شماره ۳۰۸۶ (سایت اسلام کوئست: ۳۳۳۹).

[۱]. توضیح المسائل (المحشى للإمام الخمینی)، ج ‏۲، ص ۹۷۴، س۱۲۰۰٫

[۲]. همان، س ۱۱۹۹٫
کلیدواژه ها: ,ثبت نظر


+ 7 = 10